Anasayfa / Kurumsal / Dekorasyonda Reklam Malzemelerinin Kullanım Sıklığı
Kurumsal / Dekorasyonda Reklam Malzemelerinin Kullanım Sıklığı

Reklam malzemeleri birçok farklı alanda kullanılan ürünlerdir. Her ürünün kendi açısından farklı kullanım alanları bulunuyor. Bunlar içerisinde özellikle folyolar reklam sektörünün en eski ürünleri olup hala birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Folyolar ile birçok yazı yazılma imkânı bulunuyor. Daha çok araç giydirmede ve vitrin dekorasyonlarında kullanılan folyolar kapı isimliği yazmada ve yönlendirme tabelalarında da tercih ediliyor.

 

Reklam Malzemelerinin Dekorasyondaki Yeri

Dekorasyonda folyo kadar sıkça kullanılan reklam malzemelerinden biri de led ürünlerdir. Hem şık hem de modern bir duruşu olan ledler kalite açısından da büyük bir öneme sahiptir. Genelde bir işletmenin dış dekorunda sıkça tercih edilen ledler kullanım alanı olarak da geniş olan bir üründür. Pleksiler de yine çok sık olarak tercih edilen reklam ürünleri arasında bulunmaktadır. Dekorasyonda en fazla kullanılan reklam ürünü olduğu da söylenebilir. Çünkü ışığı geçirme özelliği sayesinde hemen her ortamda tercih ediliyor. Plastik cam olarak da nitelendirilen pleksiler vitrin dekorasyonlarında, bankalarda, merdiven ve balkonların korkuluk tasarımlarında, alışveriş merkezlerinde sıkça yararlanılan bir reklam ve dekorasyon ürünüdür.

 

Farklı Türden Reklam Malzemeleri

Polikarbon, dekota ve dijital baskı şeklinde reklam malzemeleri de bulunuyor. Bunlar da dekorasyonda az çok kendini ortaya çıkaran reklam malzemeleri arasında yer alıyor. Polikarbon genelde esnek bir malzeme olduğu için çok tercih ediliyor. Aynı zamanda ışığı geçirgen bir özelliği de bulunuyor. Farklı kalınlıklarda üretilen polikarbonlar çatı yalıtımı, otomobil farı gibi alanlarda yararlanılan bir üründür. Çok esnek levhalar olan dekotalar da yine dekorasyonda kullanılan bir üründür. Bu ürün özellikle fuar alanlarında çok sık olarak kullanılıyor. Üzerine dijital baskı uygulamaları yapılabildiği için iş yeri dekorasyonlarında rahatlıkla tercih edilebilen bir reklam malzemesidir.